top of page

Trener w zespole profesjonalnym i amatorskim. Komunikacja interpersonalna w procesie treningowym

Warsztaty szkoleniowe z Marianem Geszke i Bartoszem Zawidzkim


Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek odbędą się kolejne warsztaty dla trenerów.

Pomorski Związek Piłki Nożnej zaprasza trenerów i instruktorów na warsztaty szkoleniowe pt.: "Trener w zespole profesjonalnym i amatorskim. Komunikacja interpersonalna w procesie treningowym”, które odbędą się w dniu 9 kwietnia 2018 roku w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku (80-810 Gdańsk, ul. Okopowa 21/27).Bartosz podczas wystąpienia dla Pomorskiego ZPN.

W pierwszym wykładzie trener Marian Geszke podzieli się wiedzą na temat efektywnego coachingu w zespole piłkarskim, przybliży sposoby i środki stosowane w procesie szkoleniowym zarówno na poziomie profesjonalnym, jak i amatorskim z perspektywy wieloletniego trenera-praktyka. Przypomnijmy, trener Marian Geszke to Sopocianin, aktywny w strukturach pomorskiej piłki od 1959 roku, były piłkarz Ogniwa Sopot, AZS AWF Warszawa i Arki Gdynia, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (1968), trener klasy pierwszej (1977), emocjonalnie bardzo związany z Lechią Gdańsk, w której pracował w latach 1976-1978, 1986-1987, 1993-1994 oraz z Bałtykiem Gdynia, w którym był szkoleniowcem w latach 1970-1971, 1981-1983, 1990-1991, 2000-2001. Prowadził także inne zespoły profesjonalne, m.in. ŁKS Łódź, Stal Stalowa Wola, Polonia Bytom, Zawisza Bydgoszcz i Stilon Gorzów (1995). Swoje bogate doświadczenie trenerskie wykorzystywał również w pracy z zespołami amatorskimi i półprofesjonalnymi, m.in. KP Sopot, Zatoce Puck i Cartusii Kartuzy.

Z kolei, w drugiej części zajęć, z perspektywy praktykującego psychologa sportu, trener Bartosz Zawidzki, omówi kwestie skutecznej komunikacji interpersonalnej w relacjach trener-zawodnik-rodzic/opiekun. Bartosz Zawidzki jest absolwentem AWFiS w Gdańsku i magistrem Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, trenerem UEFA B. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał na stażach w RedBulls New York, LIU Brooklyn, Akademii Espaniolu Barcelona, SmartFutbol (Katalonia), DoublePass (Belgia, Holandia, Anglia). Jest psychologiem w grupach młodzieżowych SI Arka oraz SSA Arka, a także twórcą systemu szkolenia mentalnego Psychosportica. Pełni także funkcję psychologa w kadrze Polski U-20 koszykarzy i w SMS Gdynia (gimnastyka).

91 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page